Opinie uczestników
Global Challenge TFC
Delphi
Participants thanked for the opportunity to participate in this global challenge. The training provided to their great experiences, such as: integrated decisions (taking into account all aspects of the business), teamwork, decision making, focusing on results and other more certainly will use throughout their working life. All participants were dedicated and competitive to achieve the target.
1st Round: reaching the top spot in the international group; 2nd Round: very close to the target, but the other groups were more aggressive, taking some risks that we chose not to take; 3rd Round: ROI -- in this round we chose to be more aggressive, seeking to increase the ROI for 30%, taking new risks. But we have not had the expected success…
All thanked for the opportunity and wish that more colleagues attend this training in the future!
Delphi Brazil
W związku z naszymi zeszłorocznymi doświadczeniami z trzeciej rundy, w tym roku graliśmy dość ostrożnie - co było widoczne po wynikach z rundy pierwszej. Mieliśmy dość duże bonusy od klientów czyli mogliśmy lepiej doszacować „service level”. W kolejnych rundach podjęliśmy już trochę więcej ryzyka.
W naszym odczuciu poziom trudności był wyższy niż w roku ubiegłym, z uwagi na zmianę specyfiki mapy. W zeszłym roku skupialiśmy się na dostawcach i wyjątkowych warunkach/sytuacjach, które mogły nastąpić podczas dostawy komponentów do produkcji takich jak piraci, powodzie czy susze. Obecnie trzeba było się skoncentrować na rozszerzeniu działalności biznesowej, klientach zagranicznych i ryzyka z tym związanego – nowe magazyny, nowe regiony sprzedaży.
Gra w 2015 była trudniejsza, bardziej ryzykowna, ale przez to również ciekawsza. Szczególnie w rundzie drugiej, gdy zorientowaliśmy się że gramy w zupełnie nową grę i wtedy poziom emocji podniósł się - w związku z tym, że trzeba było więcej myśleć, więcej analizować, więcej liczyć i podejmować większe ryzyka.
Tegoroczna grupa w Polsce była bardzo mocna: 4 polskie drużyny w pierwszej dziesiątce świata na trzysta startujących to świetny wynik. A w tej dziesiątce także nasz zespół!
Delphi Kraków
Firma Delphi przystąpiła do zawodów The Fresh Connection z myślą o tym, że jest to świetna okazja, aby zaproponować pracownikom ciekawą i niecodzienną formę zdobycia praktyki na temat zarządzania przedsiębiorstwem.
Symulacja The Fresh Connection zapewnia naukę w formie zabawy, co rzadko zdarza się na rynku szkoleniowym. Założyliśmy, że warsztat wzbudzi ducha rywalizacji i pozwoli członkom zespołu szerzej spojrzeć na połączenia i relacje pomiędzy różnymi działami i obszarami funkcjonalnymi w firmie.
Faktycznie, symulacja okazała się dla zespołu bardzo ciekawym doświadczeniem. Jego członkowie z podziwem opisywali jej złożoną konstrukcję, bliską realnych warunków funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz umożliwiającą podejmowanie różnorodnych decyzji i obserwowanie ich konsekwencji w postaci wyniku finansowego.
Mamy nadzieję, że to nie ostatni nasz kontakt z symulacją The Fresh Connection.
Dorota Semenowicz, Training & Development Coordinator/Trainer, Delphi Poland
Zawody The Fresh Connection Global Challenge SCM 2018 były dla nas ciekawym doświadczeniem. Jak się okazało, poza dobrą zabawą była też rywalizacja i zaangażowanie każdego z członków drużyny. Dla trojga z naszego zespołu był to pierwszy kontakt z symulatorem, czwarty uczestnik już wcześniej brał udział w zawodach, zatem dzielił się z pozostałymi swoim doświadczeniem. Co z tego wynikło? Spotkania zespołu obfitowały w zaciekłe dyskusje, omawianie rozwiązań, wymianę (niekiedy burzliwą) pomysłów i uwag. Przeważnie nie byliśmy w stanie trzymać się założonych ram czasowych. W efekcie spotkania się przedłużały a ich konsekwencją była praca indywidualna, którą wykonywaliśmy zgodnie z przyjętą strategią. Ponadto bogata baza informacyjna i dostępność raportów z operacji dawały nam możliwość przygotowywania kalkulacji potrzebnych do podejmowania decyzji oraz w negocjacjach z pozostałymi członkami drużyny. A negocjować trzeba, bo zaangażowanie rodzi ambicję.
Mnie osobiście zaskoczył wysoki poziom skomplikowania symulatora. Aby poznać narzędzie, trzeba poświęcić mu sporo czasu i uwagi, a to (plus praca zespołowa) przekłada się na wynik. Symulator pozwala sprawdzić się na wielu płaszczyznach: analitycznej, decyzyjnej, czy w komunikacji. Podejmując decyzje należy pamiętać, że wysoki wynik jednego działu nie musi oznaczać wysokiego wyniku całego zespołu, zatem kluczowym czynnikiem jest komunikacja. Oczywiście z odpowiednim dystansem. :)
Myślę, że każdy z nas odczuwa niedosyt związany z osiągniętym wynikiem, więc należy się spodziewać, że za rok spróbujemy go poprawić bogatsi o tegoroczne doświadczenia. :)
Michal Doruchowski, Demand & Inventory Planner, Delphi Powertrain Poland
Uczestnicy zawodów z Polski 2013-2022 i ich opinie:
- 3M
- ArjoHuntleight Polska
- Asplex
- Avon
- Bahlsen
- Beiersdorf Manufacturing Poznań
- Bell PPHU
- Borgwarner
- Celsa HO
- Danfoss Power Solutions
- Dell Products (Poland)
- Delphi Poland
- Dendro Poland Ltd.
- Drahtzug Stein
- FOB-DÉCOR
- Geberit Group
- Getinge IC Production Poland
- GKN Driveline Polska
- Imperial Tobacco Polska Manufactiring
- L’ORÉAL Warsaw Plant
- Lotos Oil
- LSC Communication - LSC
- Mars Polska
- MPS International
- Nexteer Automotive Poland
- Nidec Motors & Actuators (Poland)
- Oriflame Products Poland
- PepsiCo – Frito Lay (Pepsico Logistyka)
- PepsiCo – Pepsi Cola General Bottlers
- PKN Orlen
- Polfa Warszawa
- Politechnika Rzeszowska
- Polpharma
- RECARO Aircraft Seating Polska
- Reckitt Benckiser
- Rockwell Automation
- Rovese
- Safran Transmission Systems Poland
- Scanfil Poland
- Seaking Poland Ltd.
- Sonoco Consumer Products Poland
- SPX Flow Technology Poland
- Syncron Poland
- US Pharmacia
- Valeo Engine Cooling
- Valeo Service Eastern Europe